بررسی استانداردها و روش حفاظت و نگهداری فرش ایرانی|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-floating

بررسی استانداردها و روش حفاظت و نگهداری فرش ایرانی

دانلود بهترین فایل بررسی استانداردها و روش حفاظت و نگهداری فرش ایرانی
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی استانداردها و روش حفاظت و نگهداری فرش ایرانی

بررسی-استانداردها-و-روش-حفاظت-و-نگهداری-فرش-ایرانی

فرمت فایل:   word

تعداد صفحات:   12

 

 

تازه ترین آمارها حاکی است که از سال 79 تا کنون روند نزولی بر صادرات فرش دستباف ایران حاکم شده به طوری که بر حسب آمار گمرک، صادرات فرش دستباف ایران حاکم شده به طوری که بر حسب آمار گمرک، صادرات فرش دستباف از 500 میلیون دلار در سال 85 به 440 میلیون دلار در سال 86 رسیده که این رقم کاهش 12 درصدی را نشان می دهد. بر همین اساس، در 7 سال اخیر کم کم رقبای ایرانی به بازارهای دنیا نفوذ کرده و با قیمت شکنی و سرقت نقشه فرش های اصیل ایرانی سعی داشته تا گوی سبقت را از ایرانیان در صادرات این کالای اقتصادی     هندی بیابند و نفوذ بیشتری در بازارهای جهانی هدف صادراتی فرش دستباف یابند. 

 

افزایش بحران

با شروع بحران های مالی در دنیا به نضظر می رسد که کمتر کالای لوکسی در دنیا بتوان دوام زیادی در بازار داشته باشد، گر چه کارشناسان معتقدند که فرش دستباف ایرانی از مشخص نبودن هویت ایرانی در برابر فرشهای جعلی رقبای خود رنج می برد و شاید یکی از عوامل عقب افتادگی صادرات فرش اعلای ایرانی نداشتن برند مشخص از فرشهای ایرانی در بازارهایی صادراتی دنیاست.

با این وجود هنوز هم فرش ایرانی به بیش از 100کشور دنیا صادر می شود و بیشترین حجم صادرات به کشورهایی آمریکا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و سوئیس تعلق دارد؛ همان کشورهایی که این روزها با بحران مالی دست و پنجه نرم می کنند که این خود تهدیدی برای ایران است، چرا که حدود 45درصد صاردات فرش دستباف ایرانی تنها به 2 کشور آمریکا و آلمان صورت می گیرد.

البته نباید فراموش کرد که نگاه رقبای ایران به فرش یک نگاه اقتصادی است، اما فرشهای عرضه شده ایرانی در بازارهای دنیا به شدت زیبا، هنری، تأثیر گذار و ظریف است، از سوی دیگر، تک بافت، بسیار گران و غیر قابل خرید و فروش برای جامعه آماری وسیعی از مردم دنیاست و خلاصه اینکه ویژگی های اقتصادی که مستلزم عرضه محصول در بازارهای داخلی و خارجی است، کمتر در آن به چشم می آید.

به نظر می رسد قدرت گرفتن رقبا نیز توجه به همین نکات باشد، اما نکته دیگری که نباید از ذهن دور داشت این است که عمده بافندگان اصیل ایرانی طی سالهای گذشته کمتر نوع آوری در بازاریابی، تنوع محصولات، برخورد با مشتری و تعادل در ..... را رعایت کرده اند و اگر شهرت و ویژگی هایی منحصر به فرد هنری فرش ایران که چکیده تاریخ و هنر کهن این سرزمین است، به عنوان کاتالیزور و عامل کمکی وجود نداشته باشد این فعالان قطعاً جایی در بازار جهانی فرش دستباف نداشتند و به آسانی حذف می شدند.

اگر چه هیچ کشوری قادر به رقابت با فرش ایرانی به ......هنری و سابقه ای که دارد، نیست اما به نظر می رسد دستیابی به جایگاه واقعی این هنر     صنعت ایرانی در دنیا مستلزم ارتقای جهانی باشد. به عبارتی فرش دستباف ایران برای خروج از رکورد فعلی نیازمند تحولی درونی و برونی است. 

ممکن است بحران مالی دنیا روی استفاده از فرش دستباف تغییراتی ایجاد کند، اما با راهکارهای مناسب و تولیدات متنوع باید مانع از بروز چنین افتی شد، این در حالی است که هماهنگی در تغییر

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: بررسی استانداردها و روش حفاظت و نگهداری فرش ایرانی

مطالب مرتبط

بررسی استانداردها و روش حفاظت و نگهداری فرش ایرانی


دانلود طرح توجیهی: روغن گیاهی روغن آفتابگردان روغن کنجد

دانلود طرح توجیهی: چنبه پانسمان

دانلود طرح توجیهی: پارچه ضد آب

دانلود طرح توجیهی: تولید پشم

طرح توجیهی تولید پودر سیر

دانلود طرح توجیهی: شربت گیاهی

دانلود طرح توجیهی: ظروف کریستال

دانلود طرح توجیهی: تولید پودر ذغال از سبوس گندم

دانلود طرح توجیهی: آب معدنی ویتامینه

دانلود طرح توجیهی: ورق های پلی آلوفین

بررسی فرآيندهاي حالت ناپايدار و batch (پخت در كوره) (نرم كردن با روغن داغ)

بررسی ترکیبات نیشکر و فرآيند توليد شكر از نيشكر و آزمایشات مربوط به نیشکر، بسیار جامع و کامل

بررسی عوامل موثر بر عضويت اتحادية‌كارگری در كشورهاي OECD

عوامل داخلی موثر بر رشد گیاه و عوامل موثر در جوانه زنی

بررسی عوامل موثر بر تأثير گذاری مبلغان بر جوانان

بررسی علف های هرز مزارع گندم کشور

بررسی و مقایسه جایگاه و برتری عقل و وحي

بررسی عدم انطباق نيازهاي عملي و محتواي آموزشي دروس رشته برق و بالا بردن كيفيت عملي و كاربردي دروس

بررسی مفهوم عدالت و جايگاه آن در قرآن کریم

بررسی چگونگی ظهور ساختارهاي جبري در ریاضیات